افتتاح مدرسه فوتبال شرکت فولاد سنگان در خواف

 با حضور نیما نکیسا، رئیس دپارتمان آموزش فدراسیون فوتبال ایران، هومن فیروزی، معاون باشگاه سپاهان، غلامحسین می‌آبادی، دبیر سابق فدراسیون هندبال کشور و جمعی از مدیران معدنی و مقامات محلی، مدرسه فوتبال خواف وابسته به باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان در مجموعه ورزشی انقلاب این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش عصر سنگان؛ نیما نکیسا در این آیین گفت: اگر قرار بود ۱۰ سال دیگر به دنبال تربیت نابغه‌های ورزشی در خواف باشیم، امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.
وی افزود: ایران را دوست دارم چون آن‌هایی که رفتند و از کشور دفاع کردند همه ایرانی بودند نه متعلق به گروه خاصی. ارتباط با همه می‌تواند زیبا باشد.
دروازه‌بان اسبق تیم ملی بیان کرد: در این مدرسه حرمت بچه‌ها به لحاط اخلاقی و شان خانوادگی حفظ می‌کنیم و برای ارتقای آن‌ها تلاش خواهیم کرد.
هومن فیروزی، معاون باشگاه سپاهان نیز گفت: در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و ارتقای ورزش و سلامت یک استراتژی برای خواف تعریف کردیم که گام اول آن آموزش مربیان بود و گام دوم تاسیس مدرسه فوتبال برای انتقال تجارب به مجموعه ورزشی شهرستان است.
امام جمعه شهرستان خواف هم در افتتاح مدرسه فوتبال فولاد سنگان وابسته به باشگاه ورزشی سپاهان گفت: علی‌رغم تعدد شرکت‌های معدنی در خواف حداقل امکانات ورزشی در این شهرستان را داریم.
حجت‌الاسلام عباس برزگرنژاد افزود: در شهرستان خواف بازیکنانی در لیگ استانی داریم و مدال آوران ملی و بین‌المللی داریم اما فضاهای ورزشی و آموزش ورزش، ناچیز و غیراستاندارد است.
رئیس اداره ورزش و جوانان خواف نیز خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌های معدنی به موضوع ورزش وارد شده‌اند و به جرات می‌توان گفت با ساخت هر ورزشگاه و جذب هر ورزشکار، یک زندانی، یک تخت بیمارستانی و یک بزهکاری کم می شود.
حسن شاهرخی ادامه داد: خواف در کریدور ترانزیت مواد مخدر است و هر چه اماکن ورزشی بیشتر باشد از آسیب‌های اجتماعی کاسته می‌شود.
وی بیان کرد: هم‌اینک نهمین مدرسه فوتبال دایر می‌شود و تا کنون ۲۰۰۰ فوتبال‌آموز جذب این مدارس شدند.
شاهرخی یادآور شد: خواف با داشتن فقط یک زمین چمن با قدمت ۳۰ سال سن، ۲۸ تیم فوتبال و فوتسال در سطح استان خراسان رضوی دارد.