بررسی ادارات شهرستان خواف در راستای ارزیابی شاخص های مناسب سازی

ادارات شهرستان خواف از نظر شاخص های طرح شهید رجایی در زمینه مناسب سازی و تردد افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش عصر سنگان ؛ سرپرست اداره بهزیستی خواف گفت: از ابتدای  اردیبهشت ماه سال جاری ادارات شهرستان توسط کارشناس مناسب سازی این اداره مورد بررسی قرار گرفتند و امتیاز آنها بر اساس اجرای قوانین مناسب سازی و دسترس پذیری افراد دارای معلولیت داده شده است.

سید مهدی متولی با اعلام این خبر اظهار داشت: طی سالهای اخیر ارزیابی وضعیت مناسب سازی ساختمان های اداری در جشنواره شهید رجایی اثربخشی خوبی در اهتمام برخی دستگاه‌ها جهت رفع موانع محیطی و دسترس پذیری داشته است که این اهمیت منجر به افزایش امتیاز مناسب‌سازی از ۲۰ به ۵۰ شده است.

متولی ادامه داد: بهزیستی همواره در تلاش است تا بهترین عملکرد را نسبت به افراد دارای معلولیت داشته باشد و از تمامی امکانات و ظرفیت‌های لازم برای این موضوع استفاده کند.

وی افزود: در طرح فوق مناسب بودن ورودی ساختمان ها جهت تردد جانبازان عزیز و افراد دارای معلولیت، مناسب بودن سطح شیب دار به جای پله و استفاده از آسانسور و همچنین مناسب سازی سرویس های بهداشتی از مهمترین نکاتی هستند که توسط کارشناسان بهزیستی مورد بررسی قرار می گیرند.