رقابت ۳۸۱۹ داوطلب کنکور سراسری در شهرستان خواف

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خواف گفت: ۳۸۱۹ داوطلب خوافی در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در ۲۰ حوزه‌ امتحانی این شهرستان با هم به رقابت می‌پردازند.

روح الله غلامپور سدهی در گفت و گو با خبرنگار عصر سنگان بیشترین تعداد داوطلب را در گروه علوم انسانی ذکر کرد و بیان داشت: از این تعداد داوطلب در پنج گروه آزمایشی در رشته علوم تجربی ۹۰۲ نفر، رشته ریاضی و فنی ۱۴۹ نفر، رشته علوم انسانی ۱۴۹۷ نفر، رشته هنر ۶۷۱ نفر و در رشته زبان‌های خارجی ۶۰۰ نفر در ۴ روز به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: هزار و ۵۷۱ نفر از آقایان و  دو هزار و ۲۴۸ نفر از بانوان در شهرستان خواف در این آزمون بزرگ علمی شرکت که همزمان با سراسر کشور در روزهای ۱۱،۱۰،۹،۸ تیرماه رقابت خواهند کرد.

مدیر آموزش و پرورش خواف با اشاره به اینکه از ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی توانمند برای برگزاری این آزمون استفاده شده است، گفت: کنکور سراسری در ۲۰ حوزه امتحانی برگزار می شود که با برنامه‌ریزی و هماهنگی کامل، شرایطی بدون استرس و محیطی آرام برای داوطلبین در این رقابت آموزشی در نظر گرفته شده که بی شک این آزمون سرنوشت دانش‌آموزان را بعد سال‌ها تلاش و کوشش رقم می‌زند و نباید تحت هیچ شرایطی خللی در نظم ، آرامش و تمرکز دانش‌آموزان به وجود آید.

غلامپور سدهی تاکید کرد: همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار و یا کارت ملی معتبر برای شرکت در آزمون سراسری الزامی است.

وی در پایان از مساعدت فرمانداری شهرستان خواف، ناحیه مقاومت بسیج ، شهرداری ، نیروهای نظامی و انتظامی و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در برگزاری کنکور سراسری تشکر کرد.