حکم سبز قاضی در کمترین زمان صادر شد:

ساخت دو آبشخور برای حیات وحش در خواف

قاضی دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان خواف در کمتر از هشت ساعت کاری پرونده یک تخلف محیط زیستی را بررسی و بر این اساس متخلفین شکار و صید دو قطعه کبک به ساخت دو آبشخور جهت حیات وحش محکوم شدند.

به گزارش عصر سنگان؛ رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خواف در تشریح این خبر گفت:مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط‌زیست این شهرستان در حین گشت و کنترل در عرصه‌های طبیعی متوجه تخلف شکار و صید دو نفر که اقدام به شکار یک قطعه کبک، زنده گیری یک فرد کبک دیگر و تخریب محیط‌زیست کرده بودند، می‌شوند که متخلفین متوقف و پس‌از هماهنگی با مقام محترم قضایی و تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی می‌گردند.
سعید شفیعیان افزود : با توجه به اظهارندامت متخلفین و پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست و با نظر مثبت قاضی محترم، پرونده در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی و رأی قطعی مبنی‌بر ساخت دو چشمه و آبشخور جهت حیات وحش شهرستان خواف برای متخلفین صادر شد.
وی افزود: این اداره از رویکرد صدور احکام جبران‌کننده به‌جای احکام مجازات کننده توسط قضات محترم در تخلفات با درجات سبک‌تر و برای افراد فاقد سابقه شکار و صید استقبال کرده و این احکام به‌عنوان “احکام سبز” در سازمان حفاظت محیط‌زیست مشهور می‌باشند.