در خواف صورت پذیرفت

مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز

به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، مراسم تجلیل از آزادگان شهرستان خواف در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش عصر سنگان؛  به مناسبت  سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، مراسم تجلیل از آزادگان شهرستان خواف در سالن جلسات فرمانداری با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.
عباس پور فرماندار خواف در این مراسم ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان و گرامی داشت یاد ‌خاطره شهدا گفت: امنیت، آسایش و آرامشی که در حال حاضر در کشور هست حاصل جانفشانی های اسطوره‌های صبر و استقامت و رزمندگانی است که با تمام وجود در طول دوران دفاع مقدس و دوران سخت اسارت از مرزهای این مرزو بوم دفاع و ریشه‌های این انقلاب را استوار  محکم نگه‌داشته‌اند.
مهدی عباس‌پور در ادامه گفت: صبر، استقامت و وطن‌دوستی وطن از شاخص‌های بارز آزادگان است که به خاطر وطن جنگیده و امروز باید برای نسل جدید کشور  فرهنگ ناب ایثار و شهادت را نشر و  گسترش دهیم چون این عزیزان مظهر صبوری و احترام و تکریم این اسطوره‌های استقامت واجب است.
وی خاطرنشان کرد: جوانان و آحاد مختلف مردم ادامه‌ دهنده راه شهدا و آزادگان باشند و در مقابل تهدیدهای دشمنان ترسی به دل راه ندهند چون آزادگان از آزمون‌های سخت اسارت موفق بیرون آمده و به همین منظور رسالت مسئولان بیشتر می‌باشد.
در این مراسم حسن اسدی معاونت سیاسی امنیتی و احسان هنر خواه معاونت عمران فرمانداری، مسلم سالاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ،روح الله غلامپور مدیریت آموزش‌ و پرورش خواف، نظام بخشدار بخش سلامی، اسماعیل‌زاده شهردار شهر سلامی، خجسته شهردار نشتیفان این شهرستان نیز حضور داشتند.
در پایان با اهدای لوح سپاس از آزادگان تجلیل به عمل آمده است.
گفتنی است؛ شهرستان خواف از توابع استان خراسان رضوی در ۲۷۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده ۱۱۲شهید، ۳۱۴ جانباز و ۳۴ آزاده در بنیاد شهید وامور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سر بلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.