پیکر شهید دفاع مقدس در زادگاهش، شهرستان خواف تشییع شد.

پیکر شهید " محمد اسماعیل عرب زوزنی" یکی از شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در شهرستان مرزی خواف تشییع شد.

به گزارش عصر سنگان؛ تشییع پیکر مطهر شهید عرب زوزنی بعد از ورود به خواف با حضور باشکوه مردم شیعه و سنی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مسوولان و نیروهای نظامی و انتظامی در روستای چمن‌آباد و شهرهای سده و سلامی از توابع شهرستان خواف انجام شد.
پیکر این شهید دفاع مقدس برای تشییع از مشهد به شهر خواف منتقل شد  که مراسم تشییع  در حد فاصل میادین امام خمینی (ره) و خاتم الانبیاء (ص) این شهر صورت گرفت.
 آیین وداع با پیکر این شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس شب در محل مسجد و حسینیه الزهرا (س) شهر خواف برگزار شد.
همچنین آیین وداع و تشییع پیکر شهید عرب زوزنی عصر یکشنبه هشتم خردادماه در بخش سنگان و روستای بیاس آباد، شهر قاسم آباد مرکز بخش جلگه زوزن و روستای زوزن زادگاه آن شهید برگزار و سپس پیکر این شهید در گلزار شهدای این روستا به خاک سپرده می شود.

شهید «محمد اسماعیل عرب زوزنی» فرزند محمد رضا در ۱۷ شهریور ۱۳۴۶ در روستای زوزن از توابع شهرستان خواف چشم به جهان گشود و در چهارم اسفند ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به مقام رفیع شهادت نائل آمد و در جزیره مجنون تفحص و از طریق آزمون DNA شناسایی شده است.
شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن، و سلامی و ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.